Gliwice: dzień skupienia dla samorządowców

Samorządowcy z terenu diecezji gliwickiej w dniu 10 grudnia spotkali się na swoim dniu skupienia. Przewodniczył mu ks. Krystian Piechaczek, a Mszę św. odprawił i homilię wygłosił biskup Jan Kopiec.
 
O godzinie 10.00 spotkanie rozpoczęło się adoracją w kaplicy Sióstr Boromeuszek w Gliwicach. W tym czasie była także okazja do spowiedzi.
 
O godzinie 11.00 biskup gliwicki Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. W homilii biskup mówił min. o wielkich nadziejach jakie wiąże z tymi spotkaniami: „Właśnie dlatego tutaj jesteśmy, by poświęcić parę chwil na refleksję o naszym miejscu w społeczeństwie i wartościach, które możemy realizować. Nie ukrywam, że zawsze przychodzę na wasz dzień skupienia z ogromną nadzieją, że coś dobrego w sercach się zrodzi.”
 
„Człowiekowi jest bardzo potrzebne wsparcie, które "przytrzyma go za kołnierz" i powie: "Nie bój się, ja jestem tym, który cię prowadzi". Dzięki nam ma być więcej uporządkowania w ludzkich sercach i więcej szacunku dla każdego człowieka w świecie, w którym żyjemy” – mówił dalej biskup.
 
Po zakończonej Eucharystii uczestnicy skupienia przeszli do Centrum Edukacyjnego i. Jana Pawła II. Tam miało miejsce spotkanie opłatkowe, poczęstunek oraz wykład zatytułowany „Ekologiczne nawrócenie”. Perspektywa samorządowca, który wygłosił ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.