Bp Kopiec: Ważne jest poszukiwanie

Jak w wielu innych kościołach część dzisiejszej liturgii była sprawowana po łacinie, co biskup zapowiedział w sowie na rozpoczęcie. W swojej homilii wskazał m. in,, że je to jest najważniejsze ilu było Mędrców, którzy oddali pokłon Panu, ale ich misja i powołanie, którego się podjęli. Byli zupełnie inni niż zakłamany król Herod, oni kierowali się światłem i wiarą.
 
„Pierwotny Kościół od samego początku tę uroczystość stawiał niemal na pierwszym miejscu, bo dzisiaj dokonuje się niezwykłe objawienie tego, czego żaden człowiek zrozumieć nie potrafi” – powiedział biskup wskazując na istotę dzisiejszej uroczystości.
 
Na zakończenie uroczystości tradycyjnie poświęcono wodę, mirrę i kredę. Proboszcz katedry, ks. Bernard Plucik, podziękował zebranym, zaś księdzu biskupowi z okazji rocznicy święceń złożył życzenia. Odwołując się do tego wydarzenia biskup Kopiec powiedział: „Dla mnie osobiście ten dzień, od 24 lat jest zawsze dniem szczególnym, kiedy wspominam przecież nie do końca zrozumiałe wszystkie losy, jakie Pan przygotował, gdy z rąk św. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej przyjmowałem święcenia biskupie. To zobowiązuje i to pokazuje, że z każdym rokiem człowiek czuje się bardziej zażenowany, bardziej jeszcze widzący swoje wszystkie braki i nie wypełnione wszystkie dokładnie zadania i obowiązki. Modlitwa więc jest jak najpiękniejszym darem. Módlmy się wzajemnie za siebie, abyśmy byli dobrymi, właściwymi świadkami Jezusa Chrystusa. Dziękuję za wszelkie dobre słowa pod moim adresem”