Klerycy WMSD w Opolu prezentują oryginalną serię krótkich filmików – TAJEMNICA – emitowanych co niedzielę na stronie internetowej seminarium, w których goszczą nieprzeciętnych Księży. Na prośbę kleryków dzielą się oni TAJEMNICĄ swojego powołania do kapłaństwa i powołania już w kapłaństwie.
Serią tą klerycy chcą sprawić, by o pięknych historiach miłości Bożej mogli usłyszeć nie tylko oni sami podczas spotkań z tymi księżmi, ale także Ci, którzy być może w przestrzeni Internetu szukają odpowiedzi na głęboko schowane w sercu pytanie o swoje powołanie, o swój wybór drogi życia. Jednak, bogactwo tych indywidualnych prób nieustannego wyciągania Bożej ręki do człowieka sprawia, że zdecydowanie warto, by każdy z nas ich wysłuchał.
Do tej pory mogliśmy wsłuchać się w historię “powołania w powołaniu” wicerektora WMSD i byłego duszpasterza Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre, ks. Grzegorza Ciuły; dowiedzieć się jak Pan Bóg spełnia najskrytsze i czasem nienazwane marzenia z dzieciństwa duszpasterza młodzieży diecezji opolskiej, ks. Łukasza Kniecia, a także doświadczyć jak powołanie realizuje się wśród najbardziej potrzebujących w życiu ks. Józefa Krawca, kapelana więziennego i założyciela Barki, Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej. Już w najbliższą niedzielę opublikowany zostanie odcinek, w którym swoją historią podzieli się ks. Joachim Waloszek, wieloletni rektor seminarium, a obecnie – jak sam o sobie skromnie mówi – “Pan od muzyki”. Seria przewiduje 5 odcinków i zakończy się z momentem końca roku akademickiego, a kto będzie bohaterem następnego owiane jest jeszcze tajemnicą.
Każdy z filmików jest dostępny z napisami w języku polskim, angielskim i niemieckim i można jest zobaczyć na kanale WMSD Opole na YouTube.
 
Strona internetowa projektu: www.seminarium.opole.pl/tajemnica
Warto polubić profil na Facebooku, tak więcej materiałów: www.facebook.com/WMSDOpole