Siostra Dolores Zok, przełożona polskiej prowincji Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego była gościem pielgrzymki kobiet do Rud.

Jesteś Jezusem? – takie pytanie zadała na koniec konferencji, która była świadectwa jej wiary i pracy w Afryce. Siostra Dolores opowiedziała historię, której była świadkiem na misjach.

„Proszę pana, jest pan Jezusem”? – zawołał afrykański niewidomy chłopiec, który sprzedawał owoce, zarabiając w ten sposób na życie. Gdy stał przy murze, przebiegał spieszący się do autobusu mężczyzna, który niechcący uderzył w jego wiaderko, ale pobiegł dalej. Owoce się rozsypały, a chłopiec po omacku zaczął je zbierać. Zauważył to kolejny spieszący się mężczyzna. Przejęty sytuacją pomógł mu je szybko włożyć do wiaderka i zapytał: „Chłopczyku, ty nie widzisz”? – Nie proszę pana, ja nigdy nic w życiu nie widziałem – odpowiedział. Mężczyzna dał mu jeszcze szybko do ręki jakieś pieniądze i też pobiegł. A wtedy poruszony całą sytuacją chłopiec, nie wiedząc co się dzieje i doświadczając tyle dobra, zaczął krzyczeć: „Proszę pana, jest pan Jezusem”? Czytaj dalej…