– W Etiopii spędziłam dwa lata, to był niekiedy trudny, ale bardzo szczęśliwy czas – mówi Magdalena Fiec, świecka misjonarka kombonianka.

Spotkanie z misjonarką w Zabrzu odbyło się w ostatnim dniu roku kalendarza etiopskiego, który ma własny sposób odliczania lat. – 11 września w Etiopii rozpoczyna nowy rok, i to w dodatku 2011. W kontaktach z cudzoziemcami muszą stale przeliczać. Inaczej liczy się również godziny, doba rozpoczyna się o 7.00 i to jest pierwsza godzina. Trzeba o tym pamiętać, kiedy umawiamy się tam na spotkania – opowiadała Magdalena Fiec.

Pochodzi z Bytomia-Miechowic i jest świecką misjonarką kombonianką. Skończyła automatykę i robotykę na Politechnice Śląskiej, ale wiedziała, że swoją przyszłość chce związać z czymś zupełnie innym. Dziś należy do Ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów związanego ze zgromadzeniem, którego nazwa pochodzi od nazwiska założyciela, św. Daniela Comboniego. U nas zgromadzenie to jest mało znane, bo ma tylko dwie niewielkie wspólnoty – w Warszawie i Krakowie.  Czytaj dalej…