Z piątku 21. na sobotę 22 września odbędzie się XII Nocna Piesza Pielgrzymka Młodzieży do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

W drodze będzie można zmierzyć się z sobą, podjąć rozmowę o swoim życiu i powołaniu z kimś bardziej doświadczonym w wierze.

Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: ?Wy jesteście światłem świata? (Mt 5,14).

– Noc może przerażać. Nie wiem dokąd iść, gubię orientację. To czego potrzebuje to światło. Jezus mówiąc do uczniów: ?Wy jesteście światłem świata? chce dodać mi odwagi i zaprosić do wspólnego przejścia przez sprawy których najbardziej się boję ? wyjaśnia tegoroczny temat ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Pielgrzymka rozpocznie się w Gliwicach. Od 21.00 do 23.30 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry) czynna będzie recepcja, gdzie należy się zapisać. O 22.00 odbędzie się koncert ?Jakubowy dar? Gabrieli Blachy, a o 23.00 nabożeństwo w katedrze. Wymarsz nastąpi o północy. Msza św. w sanktuarium w Rudach zaplanowana jest na 9.00. Po błogosławieństwie odbędzie się zawierzenie młodzieży Matce Bożej Pokornej. Odjazd autokarów do Gliwic i Zabrza przewidziano o 10.15.

Osoby chcące wziąć udział w pielgrzymce muszą w punkcie rejestracyjnym podpisać listę uczestnictwa, odebrać opaskę, zakupić bilet powrotny do Gliwic lub Zabrza. Na pielgrzymkę należy zabrać ze sobą odpowiedni do pogody ubiór, napoje i jedzenie, latarkę. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział tylko za pisemną zgodą rodziców oraz pod opieką osoby pełnoletniej. Osoba niepełnoletnia w momencie rejestracji składa druk zgody, podpisany przez rodziców.

Koszt uczestnictwa to 10 zł, biletu powrotnego ? 8 zł. W pielgrzymce można też wziąć udział, jadąc na rowerze, rolkach albo biegnąc.