Ośrodek Rehabilitacyjny w Rusinowicach ma nową wiatę edukacyjną i odremontowaną kuchnię.

Wczoraj poświęcił je bp Jan Wieczorek, który przewodniczył Eucharystii w dniu odpustu św. Rafała Archanioła. Imię ?Rafał? oznacza ?Bóg uzdrawia?, a archanioł jest m.in. patronem podróżujących. Biblijnemu Tobiaszowi towarzyszył w drodze, chronił przed demonami i uzdrowił jego ojca.

? Ileż w tym ośrodku jest małych i większych ?Rafałów?, którzy troszczą się o drogę tych, którzy tu przybywają ? mówił bp Jan Wieczorek w homilii.

Wcześniej działalność ośrodka przedstawił licznie zebranym pacjentom i gościom ks. Kazimierz Tomasiak, dyrektor placówki. ? Przyjeżdżają tutaj dzieci z całej Polski z różnego rodzaju schorzeniami: z mózgowym porażeniem dziecięcym, z zespołem Downa, przepukliną oponowo-rdzeniową, różnymi dystrofiami, w stanach powypadkowych i pooperacyjnych ? wszystkim pomagamy ? mówił. Poinformował, że w ośrodku, który od jakiegoś czasu zaczyna przyjmować także dorosłych (przedtem tylko dzieci i młodzież), pracuje prawie 120 osób: lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów, terapeutów zajęciowych, pracowników administracji i działu gospodarczego. Od otwarcia w 1994 r. placówka przyjęła ponad 25 tys. pacjentów, a ponieważ przyjmowani są z opiekunami, w sumie skorzystało z niej ponad 50 tys. osób. Czytaj dalej…