…i dlaczego ma to związek z teściową? Tłumaczył o. Adam Szustak na rekolekcjach w Gliwicach.

Środa była pierwszym dniem rekolekcji parafialnych przed 25. rocznicą poświęcenia kościoła NMP Matki Kościoła w Gliwicach-Sikorniku, które prowadzi o. Adam Szustak OP. Nauczanie po wieczornej Mszy Świętej było skierowane do małżeństw i rodziców.

Stało się normą, że na konferencje znanego z kaznodziejskiej działalności na Youtubie dominikanina ściągają niezliczone tłumy. Tak było i tym razem – kościół wypełnił się parami, które przyjechały nie tylko z Gliwic, ale i innych okolicznych miejscowości.

Nauczanie o. Szustak oparł na fragmencie Ewangelii o uzdrowieniu teściowej Piotra. – Wiecie, że Pan Jezus czasami robił rzeczy naprawdę spektakularne. Wszystkie Jego cuda nie mieszczą się w głowie, ale niektóre są naprawdę zachwycające, jak wskrzeszanie umarłych, przywracanie wzroku itd. Mogłoby się wydawać, że uzdrowienie z gorączki – chociaż sympatyczna rzecz – trudno porównywać z wskrzeszeniem umarłego. Bo w skali “trudności” cudu chyba trudniej zmarłego przywrócić do życia, niż wyleczyć gorączkę – mówił. Czytaj dalej…