Izabela Jarzombek z Babic i Julian Kowolik ze Zbrosławic odebrali dyplomy ukończenia Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach.

Spotkanie w wigilię święta patronki muzyków kościelnych rozpoczęło się Nieszporami ku czci św. Cecylii w kościele św. Alberta Wielkiego, którym przewodniczył bp Jan Wieczorek. Śpiewy poprowadziła schola Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II stopnia i Studium Muzyki Kościelnej pod kierunkiem ks. Adama Kozaka, który jest referentem diecezji gliwickiej ds. muzyki kościelnej.

Natomiast druga część z rozdaniem dyplomów odbyła się w siedzibie szkoły. Tam też wszyscy wysłuchali wykładu prof. Ewy Borkowskiej z Wydziału Filologii Uniwersytetu Śląskiego, która przedstawiła postać św. Cecylii w różnych dziedzinach sztuki – literaturze, muzyce i malarstwie.

W tym roku dyplomy ukończenia Studium Muzyki Kościelnej otrzymali: Izabela Jarzombek z parafii św. Anny w Babicach, z klasy Brygidy Tomali, oraz Julian Kowolik (dyplom z wyróżnieniem) z parafii Wniebowzięcia NMP w Zbrosławicach, z klasy Marcina Jurczyka.