– Teraz jest ten czas, kiedy pociąg królestwa Bożego czeka na peronie mojego życia. Ale kiedyś odjedzie… – mówił bp Andrzej Iwanecki do młodzieży w dniu ich święta.

W wigilię uroczystości Chrystusa Króla swoje patronalne święto obchodzili członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji gliwickiej.

Obchody w kościele Świętego Krzyża w Bytomiu-Miechowicach rozpoczęły się już w piątek. W tym dniu młodzież trwała na czuwaniu przy relikwiach swoich patronów – św. Stanisława Kostki i bł. Karoliny Kózkówny. Odbyło się też odnowienie przyrzeczeń.

Natomiast podczas sobotniej Eucharystii, której przewodniczył bp Andrzej Iwanecki, przyrzeczenia złożyło 16 nowych członków KSM. Pochodzą z oddziałów stowarzyszenia działających przy parafiach: Świętego Krzyża w Bytomiu-Miechowicach, Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach oraz Chrystusa Króla w Świerklańcu.

– Niektórym wydaje się, że na świecie jest coraz mniej ludzi wierzących, a Bóg przegrał wojnę o człowieka. Ale to nie świat jest czynnikiem decydującym i nie świat stwarza Boga i niesie Go na swoich ramionach, ale to Bóg trzyma ten świat w swoich dłoniach – przekonywał w homilii bp Iwanecki. – Bóg jest Bogiem zwycięskim. Chodzi o to, żebym ja połączył z Nim swoje życie i żebym należał do Niego. Żeby Jego Królestwo ogarnęło moje życie, moich bliskich, moją ojczyznę… – dodał. Czytaj dalej…