– Bóg pobudza i wspiera swoją łaską tych, których w sposób nadprzyrodzony wezwał do udziału w hierarchicznym kapłaństwie Chrystusa – mówił bp Andrzej Iwanecki do kleryków diecezji gliwickiej i opolskiej.

W 2. niedzielę Adwentu podczas Mszy św. w kościele seminaryjnym w Opolu bp Andrzej Iwanecki z Gliwic udzielił posług 14 alumnom IV roku oraz włączył do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu 16 alumnów V roku.

– Uczestniczymy w pięknym, podniosłym wydarzeniu, które wskazuje na istotne etapy w drodze do sakramentu kapłaństwa. I wprowadzenie do grona kandydatów, i przyjęcie posługi odbywa się podczas Najświętszej Eucharystii – mówił ks. Andrzej Anderwald, rektor WMSD w Opolu. 

– Nauczanie Kościoła mówi nam, że w centrum naszego życia zawsze jest Eucharystia – podkreślał w homilii bp Andrzej Iwanecki. A cytując adhortację papieża Benedykta XVI, przypomniał: ?W sakramencie Ołtarza Pan przychodzi do człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo Boże, stając się jego towarzyszem w drodze.?.

Wpierw biskup zwrócił się do kandydatów do lektoratu: – Do głoszenia słowa Bożego powołani są przede wszystkim biskupi, prezbiterzy i diakoni. Wy zaś, jako lektorzy słowa Bożego, będziecie pomagali im w wypełnianiu ich obowiązku. We wspólnocie ludu Bożego otrzymujecie szczególną posługę – macie pomagać w głoszeniu wiary, która ma swoje korzenie w słowie Bożym.

Posługę lektoratu przyjęli klerycy Przemysław Kaziszyn i Konrad Smyrek. Czytaj dalej…