Od 14 stycznia grupa 50 osób, wraz z biskupem Andrzejem Iwaneckim, bierze udział w JMJ Panama 2019. Pierwszy tydzień spędziliśmy w przepięknej miejscowości Capira i górskiej wiosce Cirisito. Gościnność ludzi i ich otwarte serca i domy były przeogromne. Od niedzielnego popołudnia jesteśmy już w samym Panama City, gdzie czekamy na rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży

więcej zdjęć

22.01.2019

W dniu dzisiejszym o 17.30 czasu Panamskiego oficjalnie rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Przed uroczystą Mszą Św. zwiedzania ciąg dalszy i dwie miłe niespodzianki - spotkanie młodzieży z Rejsu Niepodległości i gościa z Hondurasu, który był w Gliwicach w 2016 roku.

więcej zdjęć

23.01.2019

Pierwszy dzień katechezy w grupach narodowych. Katechezę o powołaniu, a właściwie świadectwo, wygłosił bp. Marek Mendyk.

więcej zdjęć

23.01.2019

Centralnym wydarzeniem dnia dzisiejszego było polskie spotkanie, które rozpoczęło się Mszą Św. Przewodniczył jej abp Wojciech Polak, koncelebrowali biskupi i księża obecni na JMJ Panama 2019.

więcej zdjęć

25.01.2019

Piątek to dzień w którym, wraz z Ojcem Świętym, przeżywamy Drogę Krzyżową. Papież Franciszek zakończył ją modlitwą w której odniósł się do tematyki rozważań przygotowanych przez młodych z krajów Ameryki Środkowej. A tematy bardzo trudne: korupcja, skrajne ubóstwo, aborcja... Nie zamykajmy oczy, nie zatykajmy uszu i nie zasłaniajmy ust....

więcej zdjęć