Zachęcamy wszystkich katechetów z podopiecznymi do udziału w  Międzynarodowym Konkursie plastycznym: Święty Jan Paweł II w oczach  dziecka. Szczególne zaproszenie kierujemy do uczniów szkół, którym  patronuje św. Jan Paweł II. Szczegóły w załączeniu do emaila. Proszę  przekazać informację o tej inicjatywie nauczycielom Waszej placówki  szkolnej.

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w  Białymstoku,Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Dekanat Bielski oraz Fundacja Mater  zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego: Święty Jan Paweł II w oczach dziecka, którego hasło brzmi w tym roku: ?Wstańcie, chodźmy?.

Temat oraz szeroka formuła konkursu nieprzerwanie od ponad dekady przyciąga dzieci i młodzież. Każdego roku uczestnicy z całego świata nadsyłają ponad 1,5 tysiąca prac, a niesłabnące zainteresowanie świadczy o tym, jak wielkie znaczenie ma osoba Świętego dla młodego pokolenia, co niewątpliwie jest zasługą rodziców i opiekunów wychowanych w okresie pontyfikatu papieżaPolaka. W ciągu dekady w konkursie wzięło udział ponad 21.000 dzieci i młodzieży (w  trzynastej edycji, w 2018 roku nadesłano ponad  1.600 prac całego kraju oraz Ukrainy, Anglii, Rosji, Irlandii, Litwy). Konkurs jest adresowany do ludzi młodych, z którymi Jan Paweł II czuł szczególną łączność i bliskość. Biorą w nim udział uczniowie wszystkich poziomów nauczania, włącznie ze szkołami specjalnymi.

Karta zgłoszeniowa 2019

JPII reg plastyczny 2019_ miedzynarodowy

Stopka 2019