W dniu 31 maja w siedzibie Kurii Diecezjalnej w Gliwicach biskup Andrzej Iwanecki, Wikariusz Generalny wręczył dekrety odwołujące i nominacyjne dla nowych proboszczów. Z kolei dnia 11 czerwca z rąk Biskupa Gliwickiego Jana Kopca dekrety otrzymali wikariusze parafialni. Poniżej informujemy o zmianach personalnych wśród duchowieństwa diecezji, z uwzględnieniem placówek neoprezbiterów. Zmiany te wchodzą w życie od 1 września br., poza nielicznymi wyjątkami.

Przejścia na emeryturę:

  1. Krzysztof Bielicki – parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Babienicy.
  2. Jerzy Pająk – parafia Św. Jadwigi w Zabrzu.

Przeniesienia, nominacje i odwołania proboszczów:

  1. Marian Błaszczok – odwołany z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach.
  2. Krzysztof Goc – wikariusz parafii św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej mianowany proboszczem parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kaletach-Drutarni.
  3. Marcin Gruszka – proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielowsi mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zbrosławicach.
  4. Piotr Grzegorzewicz – pracownik Sądu Biskupiego w Gliwicach mianowany proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy.
  5. Krzysztof Karkoszka – wikary parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach mianowany proboszczem parafii Św. Jacka w Bytomiu.
  6. Michał Nicpoń – wikary parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kochcicach mianowany proboszczem parafii Św. Barbary w Zabrzu.
  7. Tadeusz Paluch – proboszcz parafii Św. Jacka w Bytomiu mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielowsi.
  8. Tomasz Sękowski – proboszcz parafii Św. Barbary w Zabrzu mianowany proboszczem parafii Św. Jadwigi w Zabrzu.
  9. Krzysztof Sędłak – proboszcz parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kaletach-Drutarni mianowany proboszczem parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Babienicy.
  10. Sławomir Tomik – proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy mianowany rezydentem w parafii Dobrego Pasterza w Górkach Śląskich.
  11. Robert Urbańczyk – rezydent parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach.

Przeniesienia wikarych i rezydentów:

  1. Sebastian Binkowski – wikary parafii św. Józefa w Krupskim Młynie mianowany wikarym parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gliwicach.
  2. Piotr Borowiak – wikary parafii św. Mikołaja w Pyskowicach mianowany wikarym parafii św. Jadwigi w Zabrzu.
  3. Wojciech Cholewa – wikary parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy mianowany wikarym parafii Nawrócenia św. Pawła w Pyskowicach.
  4. Rafał Janiszek – wikary parafii św. Pawła w Pyskowicach mianowany wikarym parafii katedralne św. św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach
  5. Dariusz Janowski – wikary parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu-Szombierkach oddelegowany do Ordynariatu Polowego.
  6. Mariusz Kostka – wikary parafii św. Jadwigi w Zabrzu mianowany wikarym parafii Krzyża Świętego w Bytomiu-Miechowicach.
  7. Mateusz Kotowicz – wikary parafii św. Jana Chrzciciela w Zabrzu-Biskupicach mianowany wikarym parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy.
  8. Joachim Koza – wikary parafii Krzyża Świętego w Bytomiu-Miechowicach mianowany wikarym parafii św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej.
  9. Grzegorz Kozakiewicz – wikary parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Gliwicach-Trynku mianowany wikarym parafii św. Anny w Bytomiu.
  10. Krzysztof Misiuda – wikary parafii św. Bartłomieja w Gliwicach mianowany Diecezjalnym Duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza i rezydentem parafii Matki Boskiej Różańcowej w Nędzy.
  11. Andrzej Nowak – wikary parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach-Bobrownikach mianowany wikarym parafii św. Józefa w Zabrzu.
  12. Robert Potempa – wikary parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach mianowany wikarym parafii św. Jacka w Bytomiu.
  13. Krzysztof Ruciński – wikary parafii św. Mikołaja w Lublińcu mianowany wikarym parafii św. Jacka w Bytomiu.
  14. Jacek Skorniewski – odwołany z funkcji Diecezjalnego Duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza.
  15. Leszek Skorupa – wikary parafii św. Anny w Bytomiu mianowany wikarym parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie
  16. Tomasz Szumlas – wikary parafii św. Jacka w Bytomiu mianowany wikarym parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu-Szombierkach.
  17. Przemysław Tyburski – wikary parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła mianowany wikarym parafii św. Józefa w Krupskim Młynie.
  18. Marcin Wojtczak – wikary parafii św. Anny w Zabrzu mianowany wikarym parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach.
  19. Grzegorz Woźnica – wikary parafii św. Jacka w Bytomiu mianowany wikarym parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Gliwicach-Trynku.
  20. Krzysztof Wycisk – wikary parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy mianowany wikarym parafii św. Anny w Zabrzu.
  21. Adrian Ziaja – wikary parafii Trójcy Świętej w Bytomiu mianowany wikarym parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach-Bobrownikach.

 

Nominacje neoprezbiterów:

  1. Michał Chmiel – mianowany wikarym parafii Trójcy Świętej w Bytomiu.
  2. Michał Cieśliński – mianowany wikarym parafii Św. Mikołaja w Pyskowicach.
  3. Wojciech Kiełkowski – mianowany wikarym parafii Św. Mikołaja w Lublińcu.
  4. Marek Ludwig – mianowany wikarym parafii Św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy.
  5. Michał Picz – mianowany wikarym parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gliwicach-Sikorniku.
  6. Mariusz Setlak– mianowany wikarym parafii Trójcy Świętej w Rachowicach.