DZIAŁ  MISYJNY

  1. I. Pragnę serdecznie zaprosić przedstawicieli wspólnot parafialnych, parafialnych grup apostolskich, katechetów, animatorów misyjnych, przedstawicieli Róż różańcowych, członków kół misyjnych, także dziecięcych oraz przyjaciół misji na jesienneMisyjne Dni Skupienia, które odbędą się w następujących terminach:
  2. 09.2019 r. ? rejonowe w Gliwicach w parafii katedralnej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Rozpoczęcie Mszą Świętą będzie o godz. 9:30. Potem odbędzie się spotkanie  w Centrum im. św. Jana Pawła II.
  3. 28.09.2019 r. ?rejonowe w Tarnowskich Górach Bobrownikach w parafii pw. Przemienienia Pańskiego. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 10:00, a potem odbędzie się spotkanie w salce.

 

Bardzo proszę czcigodnych księży o przekazanie tych informacji animatorom misyjnym i ogłoszenie w ramach informacji duszpasterskich.

 

  1. W związku z tym, że Ojciec Święty Franciszek ogłosił miesiąc październik tego roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym pragnę poinformować, że nasza diecezja oraz diecezja  katowicka i opolska organizują II Metropolitalny Kongres Misyjny, który odbędzie się w Rudach w sobotę 19 października. Pragnę zaprosić czcigodnych kapłanów i wszystkich diecezjan oraz wspólnoty ( nie tylko środowiska misyjne) do udziału w tym wydarzeniu. Celem Ogłoszonego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego jest ożywienie ducha  misyjnego w Kościele.  Dlatego hasłem tegorocznego Miesiąca Misyjnego jest ? ?Ochrzczeni i posłani?.Bardzo proszę księży proboszczów o zorganizowanie przyjazdu z parafianami. Proszę o wcześniejsze zgłaszanie grup na mój adres mailowy – maciej.gorkax@wp.pl. Plakaty z programem kongresu będą dostarczone do parafii na początku września.