Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej zwraca się z prośbą o odczytanie w ramach ogłoszeń parafialnych niżej podanej informacji:

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej serdecznie zaprasza małżonków na warsztaty pt. “Konflikt małżeński i co dalej?”z grą małżeńską “Przekonaj mnie!”, które odbędą się 14 listopada 2020 r. w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy pod adresem internetowym duszpasterstwa rodzin: dorodzin.pl

Każde małżeństwo doświadcza trudnych – konfliktowych sytuacji ale nie każde małżeństwo po konflikcie staje się mocniejsze. Najczęściej stosowanym przez małżeństwa rozwiązaniem jest ucieczka od tematu i próba zagłuszenia problemu codziennością.

Warsztaty mają na celu: uświadomienie sobie przyczyn konfliktu, zmotywowanie do podejmowania trudnych tematów, nabycie umiejętności poszukiwania prawidłowych rozwiązań, sposoby odzyskiwania równowagi po konflikcie, doświadczenie pozytywnych rozwiązań.W czasie warsztatów uczestnicy poznają grę małżeńską “Przekonaj mnie!”, którą otrzymają w prezencie. Zajęcia są prowadzone w formie wykładów i warsztatów.