KATEDRA GLIWICKA – CZWARTEK 1 KWIETNIA 2021R. – GODZ. 10.00
Szczęść Boże! Pragnę przekazać informacje dla kapłanów diecezji gliwickiej w związku z celebracją tegorocznej Mszy św. Krzyżma. Z góry bardzo dziękuję za zastosowanie się do poniższych zaleceń.
PRZYGOTOWANIE DO LITURGII:
Do udziału w tegorocznej Mszy św. Krzyżma zaproszeni są tylko księża dziekani (lub delegowani przez nich księża, celem pobrania świętych olejów dla poszczególnych dekanatów). W zakrystii katedralnej do liturgii przygotowują się księża biskupi i kapłani biorący udział w procesji na wejście. Porządek procesji:

GŁÓWNY CELEBRANS
Bp Jan KOPIEC
BISKUP I KAPŁANI BIORĄCY UDZIAŁ W PROCESJI NA WEJŚCIE
bp Andrzej IWANECKI – ks. Bernard PLUCIK
ks. Józef KARA – ks. Bernard KOJ
ks. Sebastian WIŚNIEWSKI – ks. Krystian PIECHACZEK
ks. Grzegorz CIUŁA – ks. Tadeusz HRYHOROWICZ

INFORMACJE DLA POZOSTAŁYCH KSIĘŻY KONCELEBRUJĄCYCH:
Kapłani koncelebrujący, ale nie biorący udziału w procesji na wejście proszeni są o wcześniejsze przybycie i udanie się za prezbiterium, gdzie ubierają szaty do sprawowania liturgii. Następnie indywidualnie przechodzą by ucałować ołtarz i zajmują wyznaczone miejsca na krzesłach wokół prezbiterium. Wszystkich księży prosimy o zabranie ze sobą tylko alby! Prosimy nie przywozić własnych ornatów i stuł!
TRANSMISJA:
Na kanale „Katedra Gliwicka” w serwisie Youtube odbędzie się transmisja „na żywo” Mszy św. Krzyżma jak i całego Triduum z udziałem Księży Biskupów.
PARKINGI:
Od godziny 9.15 będzie możliwość zaparkowania samochodów na boisku byłej Szkoły Podstawowej (teren ten przylega do placu katedralnego) – wjazd na parking od ul. Ziemowita. Parking zostanie zamknięty godzinę po zakończeniu Mszy św. Krzyżma.
OLEJE:
Księży dziekanów prosimy o zabranie ze sobą naczyń na święte oleje, które będą rozlewane przez kleryków w nawie bocznej kościoła katedralnego po zakończeniu liturgii.
INNE:
Czcigodnym księżom przypomina się o konieczności zachowania norm sanitarnych w związku z pandemią, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeganie odstępu 1,5m i obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań proszę o bezpośredni kontakt z parafią katedralną.

Szczęść Boże!
Ks. Łukasz Jacek
Gliwice, dnia 26.03.2021r.