(1) Misje
W związku z nowymi ograniczeniami sanitarnymi, spotkanie misyjne 10 kwietnia w Tarnowskich Górach Bobrownikach w parafii pw. Przemienienia Pańskiego zostało odwołane. Nowy termin spotkania zostanie ustalony w dogodnym czasie. Bardzo proszę księży proboszczów o poinformowanie osób zainteresowanych w waszych parafiach.

Ks. Maciej Górka – dyrektor PDM

(2) Rekolekcje kapłańskie w Księżówce

W imieniu ks. dyrektora Domu rekolekcyjnego KEP Księżówka w Zakopanem, pozwalam sobie przesłać drugie zaproszenie dla Kapłanów na wypoczynek i rekolekcje.

W załączniku przesyłam notatkę, w której ks. dyrektor zwraca uwagę na walory Domu w kontekście zdrowia duchowego i fizycznego, tak istotnego w tym czasie także dla Kapłanów.

Załączam także pełną (uzupełnioną) listę rekolekcji formacji kapłańskiej, które zaplanowaliśmy na 2021 rok.

Wkrótce po Wielkanocy opublikujemy całkowicie nową stronę internetową, która będzie stanowiła jeszcze lepszą prezentację naszych propozycji.

Za wszelką życzliwość i pomoc serdecznie dziękujemy!

Łącząc serdeczne życzenia Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
Michał Wsiołkowski

Centrum Formacyjno-Szkoleniowe Księżówka
Dom rekolekcyjny Konferencji Episkopatu Polski
al. Przewodników Tatrzańskich 2, 34-500 Zakopane
telefony recepcji: (18) 201 51 33, 600 200 523
NIP: 736-1675-125
http://www.ksiezowka.zakopane.pl

(3) Tydzień Miłosierdzia

Przesyłamy słowo Przewodniczącego Komisji Charytatywnej KEP Ks. Bpa Wiesława Szlachetki wraz z materiałami liturgicznymi na najbliższą Niedziele Miłosierdzia Bożego, a także plakat oraz inne materiały graficzne.

Z wyrazami szacunku
Sekretariat Caritas Polska

(4) “PASTORES”

Pozwalam sobie przesłać informację o najnowszym numerze kwartalnika “Pastores” oraz spis treści.

Fragment editorialu:
Osobista więź z Bogiem stanowi fundament, którego jakość sprawdza się szczególnie w czasach próby. Samotność, utrata poczucia bezpieczeństwa, bezbronność wobec histerycznego przekazu mediów – to wszystko stanowi krzyż, na którym ukrzyżowana jest w tym czasie nasza wiara. Czy będzie to krzyż zbawczy? Biblia uczy, jak swoją samotność przeżywać jako dar miłości (B. Strzałkowska). Przymusową izolację możemy przeżyć jako bierną noc zmysłów (T. Hull-Fromm). Gdy wokół szaleje „trwoga narodów bezradnych…” a ludzie mdleją „ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi” (Łk 21,25 n.), uczniowie Chrystusa mają się stać jak dzieci (P. Stanisławczyk OFMConv).