DIECEZJALNA RADA KAPŁAŃSKA (kadencja 2019–2024)

Członkowie z urzędu:

  • ks. bp Andrzej Iwanecki
  • ks. Robert Chudoba
  • ks. Grzegorz Ciuła
  • ks. Józef Kara
  • ks. Bernard Koj
  • ks. Krzysztof Konieczny
  • ks. Krystian Piechaczek
  • ks. Sebastian Wiśniewski
  • ks. Antoni Zając

Członkowie z nominacji:

  • ks. Rudolf Badura
  • ks. Marcin Paś
  • ks. Bernard Plucik
  • ks. Jan Rosiek
  • ks. Adam Spałek
  • ks. Grzegorz Woźnica

Członkowie z wyboru:

  • ks. Rafał Dappa
  • ks. Józef Dorosz
  • ks. Bernard Frank
  • ks. Jan Frysz
  • ks. Krzysztof Grzegorczyk
  • ks. Rudolf Halemba
  • ks. Stanisław Knura
  • ks. Zbigniew Kociubiak
  • ks. Konrad Mrozek
  • ks. Jacek Orszulak
  • ks. Piotr Paszko
  • ks. Zygfryd Pluta
  • ks. Jan Podstawka
  • ks. Piotr Świerczok CSsR
  • ks. Tomasz Wieczorek

KOLEGIUM KONSULTORÓW (kadencja 2019–2024)

  • ks. bp Andrzej Iwanecki
  • ks. Grzegorz Ciuła
  • ks. Rudolf Halemba
  • ks. Józef Kara
  • ks. Stanisław Knura
  • ks. Bernard Koj
  • ks. Jacek Orszulak
  • ks. Bernard Plucik
  • ks. Sebastian Wiśniewski

DIECEZJALNA RADA EKONOMICZNA

  • Danuta Kaleta
  • ks. Henryk Oleś
  • ks. Jerzy Pudełko
  • ks. Jan Rosiek
  • ks. Grzegorz Skop

Delegat biskupa gliwickiego przy Radzie Ekonomicznej:

  • ks. Józef Kara

DIECEZJALNA KOMISJA BUDOWNICTWA I SZTUKI SAKRALNEJ
(kadencja 2014–2020)

  • ks. Krystian Worbs – przewodniczący
  • ks. Bernard Koj – zastępca przewodniczącego
  • Anna Szadkowska – sekretarz
  • ks. Stefan Jezusek
  • Jacek Mistur – rzeczoznawca architektury
  • ks. Andrzej Ochmann
  • Zbigniew Pająk
  • Jan Rabiej – rzeczoznawca architektury, witraży, malarstwa
  • ks. Jan Rosiek
  • ks. Michał Wilner
  • Antonina Żaba – rzeczoznawca obiektów zabytkowych

DIECEZJALNA KOMISJA DS. EKUMENIZMU

  • ks. Krystian Kałuża – przewodniczący
  • ks. Bernard Plucik
  • ks. Mateusz Kotowicz
  • ks. Piotr Paszko
  • ks. Robert Potempa
  • ks. Damian Trojan
  • ks. Grzegorz Woźnica

DIECEZJALNA KOMISJA DS. LITURGII I MUZYKI KOŚCIELNEJ (kadencja 2019-2024)

  • ks. Adam Kozak – przewodniczący
  • ks. Krzysztof Konieczny
  • ks. Krzysztof Misiuda
  • ks. Jarosław Steczkowski
  • ks. Paweł Gwóźdź
  • ks. Krystian Piechaczek
  • Anna Szadkowska
  • ks. Robert Chudoba
  • Bogdan Stępień
  • Mariola Brzoska
  • ks. Bernard Plucik
  • Brygida Tomala
  • Marcin Jurczyk
  • ks. Franciszek Koenig
  • ks. Adrian Kaszowski
  • ks. Piotr Klemens
  • ks. Helmut Ekert
  • ks. Sławomir Madajewski
  • Stefan Michalik
  • Krzysztof Kotoński
  • Dawid Gołombowski

ZESPÓŁ PROBOSZCZÓW KONSULTORÓW

  • ks. Sebastian Bensz
  • ks. Piotr Ciba
  • ks. Eugeniusz Gogoliński
  • ks. Stanisław Knura
  • ks. Jerzy Krawczyk
  • ks. Marcin Królik